Provident Fpohybu
Stovky zaměstnanců na home office, pracujících z gauče, od jídelního stolu nebo kuchyňské linky v Česku a Polsku, kterým se pracuje lépe!
Provident hledal partnera, který mu pomůže vyřešit, že se jeho zaměstnanci po delší době práce na home office necítili fyzicky dobře. To byla výzva! Spolupráci jsme začali webinářem Jak si (ne)prosedět zdraví, který se konal na centrále společnosti. Díky živým streamům se na něj připojili lidé z poboček Providentu po celém Česku.
Online do Polska.
V návaznosti jsme vytvořili e-learning Kurz přežití pro sedavce. Ten pro svůj pozitivní ohlas zamířil i do sousedního Polska. Učíme v něm pracovat z domova. Z lehu, kleku, tureckého sedu, jak si vytvořit improvizovaný standing desk, nebo jak pohodlně pracovat bez monitoru. Postupně jsme zaměstnance vedli k poznání, že práce z gauče nemusí být bolestivá. Vždy je to o tom, jak zacházíme se svým tělem.
„Kurz přežití pro sedavce v Česku a Polsku vznikal v době, kdy z důvodu koronavirové pandemie musela být naprostá většina našich zaměstnanců na home office. Kvůli souvisejícím ztíženým podmínkám nebylo jednoduché dodržet doporučení na nastavení pracovního místa z tradičních příruček BOZP. Našim zaměstnancům jsme tak chtěli zprostředkovat návod, jak si s trochou snahy v reálných podmínkách jejich domovů mohou vytvořit podmínky k práci bez kompromisů pro zdraví. Díky skvělé spolupráci s týmem Fpohybu se to podařilo více než dobře. Výsledný e-learningový kurz předčil naše původní očekávání a pozitivní zpětná vazba od našich zaměstnanců nám potvrdila, že jsme se vydali správným směrem,” Matouš Kurz
S videem do auta.
Dalším společným krokem pak byla produkce videí zaměřených na ty, kteří tráví celý den v autě. V interaktivní formě shrnula hlavní principy pro práci s tělem v sedě a kompenzační pohyby pro sedavé zaměstnání.
Dnes mají v Providentu naše grafické materiály v kancelářích na zdech i doma. Dokončili jsme další video na téma chůze a připravujeme další.